Pattaya

Mezinárodní nemocnice, obrovské nákupní komplexy se světoznámými značkami, desítky golfových hřišť v okolí nebo soukromé školy se zahraničními lektory a uznávaným britským rámcem výuky.

Realitní trh ve městě zažívá v posledních letech velice dynamický rozvoj a je ideálním místem pro Vaši investici. Ceny nemovitostí pravidelně stoupají meziročně o několik procent a město je čím dál více populární mezi investory z celého světa, kteří se zde rozhodli zhodnotit svůj kapitál.

Pattaya se stala pro velkou část mezinárodních investorů zajímavou destinací hned z několika důvodů. Za prvé je to její výhodná poloha přímo u moře. Mezinárodní letiště Suvarnabhumi v Bangkoku je vzdálené pouze 90 minut jízdy autem. Druhé letiště U-Tapao přímo v Pattaye dnes kromě vnitrostátních linek sice obsluhuje některé mezinárodní spoje, v nejbližší době by ale mělo projít celkovou modernizací, aby získalo plný status mezinárodního letiště. V roce 2018 by měla být navíc dokončena výstavba železnice mezi Bangkokem a Pattayou pro nejmoderněší rychlovak, který tuto vzdálenost překoná během hodiny.

Dalším důvodem velké oblíbenosti Pattayi je její infrastruktura, která odpovídá vysokým západním standardům. Mezinárodní nemocnice, obrovské nákupní komplexy se světoznámými značkami, desítky golfových hřišť v okolí nebo soukromé školy se zahraničními lektory a celosvětově uznávaným britským rámcem výuky. 

Vše výše uvedené je jen zlomkem toho, proč do Pattaye přijíží 9 milionů turistů ročně a toto číslo  pravidelně stoupá. Tím se město řadí mezi nejvyhledávanější turistické destinace v celé jihovýchodní Asii. Kromě toho je Pattaya vysoce oblíbená i mezi expaty, tedy cizinci, kteří se zde rozhodli usadit na trvalo. Jedná se většinou o manažery z multinacionálních firem a koncernů, kterých je v okolí celá řada. Další skupinou jsou ti, jež se zde rozhodli bezstarostně prožít svoji penzi. V neposlední řadě jsou to potom Thajci samotní, především z Bangkoku, kteří jezdí do Pattaye hlavně kvůli moři na prodloužené víkendy nebo svátky. 

Tento trend zajišťuje dostatečnou ochranu pro Vaši střednědobou až dlouhodobou investici, neboť popularita Pattaye je na vzestupu a ceny nemovitostí budou tímto tempem s největší pravděpodobností stoupat i nadále. 

Ať už si chcete rozšířit své investiční obzory, diverzifikovat portflio, nebo se přestěhovat do Thajska na stálo, v Pattaye jste na správné adrese.